Imagini din vestiarul campioanei mondiale. Vedetele Argentinei au sărbătorit succesul din Qatar cu muzică, bere și șampanie

argentina
Instagram / Nicolas Otamendi

Argentina a câștigat, duminică, titlul de campioană mondială, după o finală dramatică disputată împotriva Franței, scor 3-3, 4-2 după loviturile de departajare.

După ce au sărbătorit succesul alături de fani, Messi și coechiperii săi au dat drumul unei adevărate petreceri în vestiar. Elevii lui Lionel Scaloni au cântat și au dansat pe muzica pusă la o boxă.

De asemenea, starurile Argentinei au băut șampanie și bere, după triumful istoric din Qatar.

În timpul distracției din vestiar, Lionel Messi s-a despărțit cu greu de trofeul Cupei Mondiale.

Fundașul Nicolas Otamendi a postat pe rețelele de socializare imagini cu bucuria din vestiarul Argentinei.

Până acum, Argentina a câștigat Cupa Mondială de trei ori, în 1978, 1986 și în 2022.

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani
Presa internaţională, după ce „pumele” au câştigat Cupa Mondială: „Cerul s-a deschis pentru Argentina şi pentru Messi”

Presa internaţională a caracterizat, duminică seară, finala Cupei Mondiale din Qatar, dintre Argentina şi Franţa (3-3/4-2 d.l.d.), drept cea mai frumoasă din istoria competiţiei, un meci epic, o confruntare antologică.

Poliţia a folosit gaze lacrimogene la Nisa pentru a dispersa mulţimea, după finala Cupei Mondiale Franţa - Argentina pierdută de campioana mondială din 2018 după lovituri de departajare.

Argentina s-a calificat în finala Cupei Mondiale din Qatar, după ce Messi a făcut spectacol în fața Croației | GALERIE FOTO

Argentina este prima finalistă de la Cupa Mondială din Qatar. "Pumele" au trecut, marți, în semifinale, de Croația, scor 3-0.

Argentina s-a calificat în sferturi la Campionatul Mondial de fotbal după ce a învins Australia cu scorul de 2-1

Argentina a învins Australia cu scorul de 2 la 1 pe arena Ahmad Bin Ali Stadium, în optimile de finală ale Cupei Mondiale.

Argentina și Polonia merg la braț în optimilie Cupei Mondiale 2022, după un meci în care „pumele” au înclinat terenul

Argentina s-a impus categoric, miercuri, în fața Poloniei, scor 2-0, pe Stadium 974 din Doha, dar ambele naționale s-au calificat în optimile Cupei Mondiale din Qatar.

Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Cum percep tinerii din Generația Z îmbătrânirea. „După 40 încolo deja este gata”

Într-o lume în care vârsta este privită de multe ori ca o barieră, un nou studiu aduce în discuție ideea că bătrânețea reprezintă, de fapt, mai mult o problemă de percepție.