David Popovici s-a calificat în finala Campionatului Mondial de nataţie de la Fukuoka la 100 m liber

David Popovici
Agerpres

Înotătorul David Popovici s-a calificat, miercuri, în finala probei de 100 m liber, la Campionatul Mondial de nataţie de la Fukuoka.

Potrivit Sport.ro, David Popovici a terminat pe locul 2, sub ungurul Nandor Nemeth (47.66 vs 47.62), și este în finală!

Finala de la 100 m liber este joi, 27 iulie.

Campion mondial şi deţinător al recordului mondial în această probă, Popovici a terminat cursa din serii de azi dimineaţă cu timpul de 47.90 s.

Este al şasele timp al seriilor.

Semifinalele sunt programate în această după-amiază, de la orele 14:26 şi 14:30.

David Popovici va înota în prima semifinală.

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani

Cabral a reacționat după ce David Popovici a terminat pe locul patru în finala probei de 200 metri liber de la Campionatul Mondial de Nataţie de la Fukuoka, rezultat catalogat de unii drept „dezamăgitor”.

David Popovici, 18 ani, s-a clasat al patrulea în finala probei de 200 de metri liber a Campionatelor Mondiale de nataţie de la Fukuoka, Japonia.

Explicațiile lui David Popovici după finala de coșmar de la Fukuoka:
Explicațiile lui David Popovici după finala de coșmar de la Fukuoka: "Ultimii 50 de metri s-au simțit oribil"

David Popovici, 18 ani, a încheiat finala de 200 de metri liber de la Campionatele Mondiale de Natație de la Fukuoka, Japonia, pe locul al patrulea, deși a pornit ca favorit la cucerirea aurului.

David Popovici a pierdut aurul la Campionatul de la Fukuoka. Sportivul este acum pe locul 4 mondial

David Popovici a înotat pentru a-și apăra titlul mondial la 200 metri liber. El s-a calificat recent în finala Campionatul Mondial de Nataţie de la Fukuoka cu cel mai bun timp.

Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Cum percep tinerii din Generația Z îmbătrânirea. „După 40 încolo deja este gata”

Într-o lume în care vârsta este privită de multe ori ca o barieră, un nou studiu aduce în discuție ideea că bătrânețea reprezintă, de fapt, mai mult o problemă de percepție.