Simona Halep nu ar mai participa la WTA Dubai. Informația nu a fost confirmată de sportiva româncă

Simona Halep
Shutterstock

Simona Halep, locul 3 WTA, nu va participa la turneul de categorie WTA 1.000 de la Dubai, programat între 8 şi 14 martie, care este deţinătoarea trofeului.

Informaţia este publicată de un site ucrainean şi nu a fost confirmată nici de sportiva română, nici de organizatorii turneului, transmite News.ro.

Anterior, Halep se retrăsese şi de la Qatar Open, competiţie de categorie WTA 500 care are loc, în această săptămână, la Doha.

Jucătoarea română ar trebui să participe la Miami Open, turneu tot de categorie WTA 1.000, care va începe la 23 martie.

Simona Halep nu a mai evoluat după ce a fost eliminată în sferturile de finală ale Australian Open, luna trecută.

Simona Halep a primit vaccinul anti-COVID. “Mă simt mai în siguranță”
De ce nu mai poate statul român să recupereze nimic de la Dan Voiculescu, Ovidiu Tender și Puiu Popoviciu. Sentințele care le-au salvat milionarilor peste 250 de milioane de euro

Ea s-a impus la ediţia de anul trecut a turneului de la Dubai, după ce a câştigat finala cu Elena Rîbakina, cu scorul de 3-6, 6-3, 7-6 95).

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani

Simona Halep a primit miercuri prima doză de ser anti-COVID, iar totul a decurs fără probleme. Vestita sportivă a declarat de la începutul campaniei că vrea să fie vaccinată, mai ales că a fost bolnavă de Covid.

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul trei mondial, a primit, miercuri, vaccinul anti-COVID, la Institutul Cantacuzino.

Ce loc ocupă Simona Halep în clasamentul WTA după Australian Open 2021

În urma înfrângerii în sferturile Australian Open 2021, Simona Halep a scăzut cu o poziție în clasamentul WTA.

Naomi Osaka a câștigat Australian Open și o depășește pe Simona Halep în clasamentul WTA

Jucătoarea japoneză de tenis Naomi Osaka, numărul 3 mondial, a câştigat pentru a doua oară în cariera sa turneul Australian Open, învingând-o cu 6-4, 6-3 pe americanca Jennfer Brady, după o oră şi 17 minute de joc, în finala disputată la Melbourne.

Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Cum percep tinerii din Generația Z îmbătrânirea. „După 40 încolo deja este gata”

Într-o lume în care vârsta este privită de multe ori ca o barieră, un nou studiu aduce în discuție ideea că bătrânețea reprezintă, de fapt, mai mult o problemă de percepție.